Menu
Rekuperace obecně Šipka dolu

Rekuperace obecně

Co je rekuperace?

Rekuperace je zpětné získávání tepla, které se obvykle ztrácí při větrání.

Více o technickém principu 

Rekuperační jednotka Nilan

Zařízení, které se postará o získání tepla a jeho opětovné využití.

Výběr jednotek

Pasivní rekuperace Šipka dolu

Pasivní rekuperace

Při pasivní rekuperaci, je místnost přirozeně větrána a teplo, které by běžně uniklo ven je v rekuperační jednotce předáno vzduchu proudícímu do místnosti. Díky tomu dochází k výrazné úspoře na topení, ale v samotné místnosti musíme získat teplo nějak jinak. Ze slunce, vaření nebo topení...

Více o pasivní rekuperaci

Aktivní rekuperace Šipka dolu

Aktivní rekuperace

Přidáním zdroje tepla do rekuperační jednotky se rozšíří výhody pasivní rekuperace. Většinou využívá principu tepelného čerpadla či běžné ledničky.

Přiváděný vzduch do domu prochází kondenzátorem, kde se přihřívá na požadovanou teplotu místnosti. Odsávaný vzduch prochází...

Více o aktivní rekuperaci

Co umí rekuperační
jednotky Nilan

Ventilace, ohřev vody, vytápění i chlazení

Větrací jednotky NILAN VPL, VGU, VP18, Compact a Anaconda pracují na bázi aktivní rekuperace (případně kombinují i s pasivní rekuperací) a jsou určeny pro zajištění ventilace, ohřevu teplé vody, vytápění a chlazení v rodinných domech a bytech.

Multifunkční a kvalitní

Jednotky NILAN poskytují uživateli více funkcí najednou a přesto jednotlivé části mohou i v případě poruchy jedné části pracovat dále samostatně nebo dokonce dočasně přebrat i funkce jiné. V jednotkách NILAN se používají ventilátory německé produkce od firmy ebmpapst, které zaručují nejvyšší světovou kvalitu. Díky kvalitní regulaci a možnosti individuálního nastavení i pro každý ventilátor samostatně lze maximálně optimalizovat úsporný chod a dlouhou životnost vzduchotechnické jednotky.

Další výhody jednotek NILAN

Rekuperace
Napište nám

Máte dotaz?
Napište Petrovi

Petr je specialista na rekuperaci. Pokud vám zde chybí nějaká odpověď napište mu, poradí vám.

Položit dotaz