Menu

Často se ptáte

Cena jednotky

Zamýšlím jednotku VP18K použít v bungalovu cca 130 m2 - 4+1 - dá se odhadnout kompletní cena (s DPH)?

Kompletní cena jednotky se dá stanovit zcela přesně. Můžete vyjít z ceníku, dále je potřeba počítat s dopravou, na našem webu máme jednotlivá dopravní pásma včetně cen. Dále záleží na manipulaci jednotky - je rozdíl, jestli je jednotka postavena do garáže nebo stěhovaná do 3. patra bez výtahu (běžně se pohybuje cena manipulace kolem 1 800 Kč). Jakmile je jednotka připravena ke zprovoznění ze strany stavebníka, technici provedou oživení jednotky včetně zaškolení obsluhy - u kompaktních jednotek je obvyklá cena 7 800 Kč. Zbývají dopravní náklady, které jsou spojené s dobou techniků na cestě k Vám, ty se stanoví individuálně podle dopravní vzdálenosti. Ceny jednotek ovlivňují i aktuální slevy. V současnosti jsou všechny 75-85 000 Kč. Ceny jsou bez DPH. Pokud máte zájem, je nejlepší nechat si zpracovat cenovou nabídku přímo v našem obchodním oddělení.

Projektová dokumentace

Dobrý den, pro náš nově stavěný dům hledám vhodnou rekuperační jednotku. Z Vaší nabídky jsem si vybral jednotku Comfort 250 EC CTS 600. V současném projektu domu není návrh vzduchotechniky. Z tohoto důvodu se obracím na Vaší firmu a prosím o upřesnění Vašich podmínek pro vypracování projektu vzduchotechniky.

K vypracování projektu potřebujeme půdorys a řez (nejlépe v dwg), požadavek na umístění jednotky a vyplnění přiloženého formuláře. V průběhu projektového řízení bude s Vámi (a Vaším projektantem) komunikovat náš projektant vzduchotechniky, následně po definitivním odsouhlasení Vám bude zaslán projekt spolu s fakturou. Dodací lhůta je cca 28 dní.

 

Nabídka realizace

V příloze posílám studii pasivního RD, neměl byste zájem zpracovat návrh (a případně i realizovat) komplexního řešení větrání, topení a přípravu TUV? Moje laická představa je pasivní rekuperační větrací jednotka s dohřevem, připojená na zemní registr, akumulační zásobník tepla se solárními kolektory a elektrickým dohřevem, v koupelnách topné žebříky na sušení ručníků, ev. i podlahovka, jako doplňkový zdroj kamna na dřevo?

Celé systémy realizujeme poněkud jinou filozofií. Větrání, topení a ohřev TUV zajistí v jednom kompaktním zařízení typ VP18. Takové zařízení nepotřebuje zemní registr /v zimě nezamrzá a v létě teplý vzduch chladí/ a uvolněným odpadním teplem ohřeje TUV. Solární kolektory také nejsou potřeba, jelikož díky technologii TČ ohřívá VP18 vodu 3x levněji než konvenční zdroj a tudíž návratnost soláru je v takovém případě cca 35 let. Ostatní vytápěcí požadavky řeší integrovaný elektrokotel, který spíná případě, že výkon TČ nestačí. Místo solárních panelů je tak lepší investovat do fotovoltaiky a mít tak výhodnou elektřinu třeba právě pro pohon VP18. Pokud byste měl zájem o takové řešení, rádi Vám jej připravíme a zrealizujeme.

Samostatná koupě jednotky

Myslim, ze pro nas rodinny dum bude Nilan dobra volba. Chtel bych se jeste zeptat zda je mozno koupit samostatne jen VP 18 K EK9 bez montaze ? Nebo pripadne zarizeni a projekt ?

Větrací jednotku si můžete koupit samostatně. Doporučuji však alespoň jednotku nechat namontovat od nás už jen kvůli zvýhodněné sazbě DPH a záruce. Bez instalace námi certifikovanou firmou neposkytujeme záruku na škody vzniklé neodbornou instalací. Cena kompletního prováděcího projektu je pro běžný RD 8 400 Kč, pokud požadujete projekt jen pro stavební povolení, je cena poloviční 4 200 Kč (ceny bez DPH).

Příprava k montáži, cena

Co všechno zahrnuje montáž a co mám na stavbě připravit já? Kolik to stojí?

Ke každému projektu dodáváme stavební přípravu, ta se liší podle typu použité jednotky. Nejčastěji prodávaná řada VP18 vyžaduje přívod vody, cirkulace teplé vody a případně topení. Z elektropřípravy je to zejména venkovní čidlo, ovládací panel, externí spínání a napájení. Naši technici na místě však napojení na vodu ani topný systém nezajišťují a při montáži je nutná přítomnost instalatéra, který instalace vody, topení v domě prováděl. Jsme schopni po dohodě nabídnout i kompletní připojení, ale vzhledem k ceně, která je zvýšena o dopravu specialisty z Plzně, prakticky žádný z našich zákazníků o takovou službu nemá zájem. Standardně připojujeme potřebné periferie (venkovní čidla, regulaci), provádíme uvedení jednotky do chodu, včetně jejího naprogramování a zaškolení obsluhy. Je-li dokončen rozvod vzduchotechniky, napojujeme i přívodní potrubí. Paušální cena u řady VP18 je 5 800 Kč, v případě dopojování na vodu a topný systém je cena určena individuálně. 

Prohlídka vzorového domu

Zmiňujete možnost prohlídky Vašeho vzorového domu. V lednu budeme na pár týdnu v ČR, tak bychom určitě na prohlídku přijeli. Kde se vzorový dům nachází?

Sídlíme v Plzni, ulice Ve Višňovce.

Konzultace

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli je potřeba se na konzultaci objednat a kolik případně stojí?

Na konzultaci je potřeba si domluvit termín. Úvodní konzultace jsou zdarma. Konzultace nabízíme v Plzni a Praze.

Vypracování návrhu a realizace systému

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o možnosť vypracovania návrhu a realizácie komplexného systému rekuperácie, podlahového kúrenia a soláru do rodinného domu.

Děkuji Vám za zájem o výrobky NILAN. Naše společnost se zabývá zejména oblastí větracích systémů a tepelných čerpadel. Jsme schopni Vám navrhnout, vyprojektovat a kompletně dodat pro Váš dům ventilaci s rekuperací, zajistit levný ohřev teplé vody, ale nerealizujeme solární systémy a nepokládáme podlahové topení.

Doporučené firmy

Vy tedy nemáte přímo někoho, kdo Vám řeší realizaci, aby měl s vašimi projekty zkušenost? Pokud ne, tak to asi vyřeším sám. Předem děkuji za odpověď.

Pro naše projekty vzduchotechniky topenářské, elektrikářské ani jinak profesně zaměřené projekty nejsou potřeba. Všem těmto profesím poskytujeme informace pro připojení našich jednotek. Při vlastní montáži nepřipojujeme vodu ani topení. Toto jsou systémy, které jsme nedodávali a tak ani neprovádíme natlakování a utěsnění. Při montáži provádíme připojení na rozvody vzduchu, regulaci, připojení elektrosystému, naprogramování a zaškolení obsluhy.

Návrh systému větrání

Dobry den, jsem domluven s p. ing. Provaznikem, ze Vam posle behem prosince potrebne podklady o projektu RD tak, abyste mohl navrhnout system vetrani. Jak jsem Vam rikal, planuju instalovat jednotku VP18 EK. Podobne jako u Vaseho vzoroveho domu, topeni bude podlahove. Chtel bych se Vas zeptat, zda byste nemohl doporucit nejakou proverenou firmu pro navrh projektu a instalaci podlahovky.

Pro instalaci podlahového vytápění máme prověřenou firmu, se kterou dlouuhodobě spolupracujeme. Projekt podlahového vytápění Vám bez problémů zajistíme.