Menu

Kompaktní větrací jednotka NILAN VPS 18 K EK9 WT 

s centrálním přívodem vzduchu a aktivní rekuperací tepla - SNÍŽENÁ VERZE
9 500 Kč - příplatek k základnímu modelu

 

Legendární typová řada VP 18 je kultovním představitelem větracích jednotek s aktivní rekuperací nabízející vedle ventilace u modelů K také chlazení a ohřev vody.
Verze VPS je funkčně identický model s řadou VP18, který má ale jiné rozměry skříně.

Označení WT umožňuje další vstup/výstup do nádrže pro napojení například krbové vložky nebo solárního systému. Jednotka byla uvedena na trh již na počátku 80. let a od té doby se stala vzorem pro ostatní modely Nilan i jiné výrobce. Nilan VP 18 je neustále modernizován a vylepšován. Došlo k optimalizaci nádrže tak, aby odpovídala velikostí a rychlostí ohřevu teplé vody pro 4-5 člennou rodinu.

Nádrž je v horní části doplněna o elektrospirálu, která je rezervou pro pokrytí nárazové spotřeby teplé vody nad limit běžné spotřeby. Zároveň zajišťuje prevenci proti legionelám. Velkou výhodou modelu K (Kühlung = chlazení), je chlazení objektu provozně zdarma při ohřevu teplé vody. Přívodní vzduch, který ohřeje venkovní slunce, je ochlazen - získaná energie využita pro levný ohřev vody a studený vzduch slouží pro příjemné ochlazení interiéru. Tím je minimalizovaná celková spotřeba energie. Po ohřevu vody samozřejmě jednotka může chladit dál bez omezení jako u jednotek s aktivní rekuperací, které nádrž vůbec nemají.

Hodnocení
Mezi výhody jednotky VPS bezesporu patří malá prostorová náročnost, větrání, chlazení ohřev teplé vody jen na 0,78 m2 při snížené výšce oproti standardní řadě. Při dnešních cenách m2 plochy domu je to nemalá finanční úspora. Ušetřený prostor, který by byl jinak zbytečně zaplněný nesourodou technologií lze využít mnohem účelněji například pro uskladnění sportovního vybavení, sezónních věcí, atd.

Příplatek k základnímu modelu

Cena:  (bez DPH)

Pro více informací volejte: +420 725 377 427