Menu

NILAN VP 18 K EK9 WT

s integrovaným elektrokotlem

investiční VOUCHER - zvýhodněná cena

Legendární typová řada VP 18 je kultovním představitelem větracích jednotek s aktivní rekuperací nabízející vedle ventilace u modelů K také chlazení a ohřev vody. Označení WT umožňuje další vstup/výstup do nádrže pro napojení například krbové vložky nebo solárního systému. EK9 informuje o integraci elektrokotle o výkonu 9 kW. Jednotka byla uvedena na trh již na počátku 80. let a od té doby se stala vzorem pro ostatní modely Nilan i jiné výrobce.

Nilan VP 18 je neustále modernizován a vylepšován. Došlo k optimalizaci nádrže tak, aby odpovídala velikostí a rychlostí ohřevu teplé vody pro 4-5 člennou rodinu. Nádrž je v horní části doplněna o elektrospirálu, která je rezervou pro pokrytí nárazové spotřeby teplé vody nad limit běžné spotřeby. Zároveň zajišťuje prevenci proti legionelám.

Velkou výhodou modelu K (Kühlung = chlazení), je chlazení objektu provozně zdarma při ohřevu teplé vody. Přívodní vzduch, který ohřeje venkovní slunce, je ochlazen - získaná energie využita pro levný ohřev vody a studený vzduch slouží pro příjemné ochlazení interiéru. Tím je minimalizovaná celková spotřeba energie. Po ohřátí vody jednotka chladí bez omezení dále, to samé platí pro zimní topný režim.

Cena:  (bez DPH)

Pro více informací volejte: +420 725 377 427