Menu

NILAN VP 18 K WT

s centrálním přívodem vzduchu a aktivní rekuperací tepla

 

investiční VOUCHER - zvýhodněná cena

Legendární typová řada VP 18 je kultovním představitelem větracích jednotek s aktivní rekuperací nabízející vedle ventilace u modelů K také chlazení a ohřev vody. Označení WT umožňuje další vstup/výstup do nádrže pro napojení například krbové vložky nebo solárního systému. Jednotka byla uvedena na trh již na počátku 80. let a od té doby se stala vzorem pro ostatní modely Nilan i jiné výrobce.

Nilan VP 18 je neustále modernizován a vylepšován. Došlo k optimalizaci nádrže tak, aby odpovídala velikostí a rychlostí ohřevu teplé vody pro 4-5 člennou rodinu. Nádrž je v horní části doplněna o elektrospirálu, která je rezervou pro pokrytí nárazové spotřeby teplé vody nad limit běžné spotřeby. Zároveň zajišťuje prevenci proti legionelám.

Velkou výhodou modelu K (Kühlung = chlazení), je chlazení objektu provozně zdarma při ohřevu teplé vody. Přívodní vzduch, který ohřeje venkovní slunce, je ochlazen - získaná energie využita pro levný ohřev vody a studený vzduch slouží pro příjemné ochlazení interiéru. Tím je minimalizovaná celková spotřeba energie. Po ohřátí vody jednotka chladí bez omezení dále, to samé platí pro zimní topný režim.

Hodnocení

Mezi výhody jednotky bezesporu patří malá prostorová náročnost, větrání, chlazení ohřev teplé vody jen na 0,36 m2. Při dnešních cenách m2 plochy domu je to nemalá finanční úspora. Ušetřený prostor, který by byl jinak zbytečně zaplněný nesourodou technologií lze využít mnohem účelněji například pro uskladnění sportovního vybavení, sezónních věcí, atd.
Velkou oblibu si jednotka získala pro svoji kvalitu, životnost a nízké provozní náklady. Toto jsou hlavní atributy, které drží NILAN VP 18 K WT na výslunní větracích rekuperačních jednotek již přes 30 let.

Cena:  (bez DPH)

Pro více informací volejte: +420 725 377 427