Menu

NILAN ESO

kompaktní jednotka - komplexní technologie pro váš dům jen na 0,36 m2!

 

investiční VOUCHER - zvýhodněná cena

Rekuperační jednotka NILAN ESO je novinkou v produkci NILAN pro rodinné domy. Základním zadáním bylo minimalizovat zastavěný prostor a spojit tak výhody legendární NILAN VP18 a vlajkové lodi NILAN Compact, který získal mnoho ocenění a je certifikovaný Passivhaus Institutem Darmstadt jako velmi úsporná jednotka vhodná i pro pasivní domy.

Mezi největší úspěchy patří vítězství v prestižní mezinárodní soutěži o nejúspornější dům světa, kde již 2x byl byla součástí vybavení vítězného domu. I u nás byl první pasivní dům, který certifikovalo Centrum pasivního domu, osazen jednotkou NILAN Compact. Jednotka zajišťuje komplexní služby pro rodinné domy: větrání s účinnou rekuperací, chlazení provozně zdarma při ohřevu vody, levný ohřev teplé vody. Chladící i topný režim není závisý na teplotě vody v nádrži, po ohřátí vody jednotka chladí bez omezení dál podobně jako aktivní jednotky NILAN (VPL,GOTT, ESO TOP), které nádrž nemají vůbec. Díky zvládnuté technologii nepotřebuje k chlazení a ohřevu vody zbytečně dva kompresory, má tak téměr poloviční provozní náklady.


WT (modely ESO jsou automaticky WT) - Možnost instalace přídavného trubkového výměníku do nádrže. Tento výměník umožňuje připojení krbové vložky, solárního systému a dalších externích zdrojů tepla. Zároveň je možné nápájení menšího topného okruhu přímo z nádrže.
Polar - Integrovaný el. předehřev vzduchu (600 W) s inteligentním CCDI-Systémem pro zabezpečení ekonomického zimního chodu pasivního výměníku.

Hodnocení

Levný ohřev vody - jednotka dokáže plně nahradit solární systém. Na rozdíl od solárního systému umožňuje chlazení, na které nespotřebovává další energii. Tento princip se ověřil i v soutěži o neúspornější dům světa. Ušetřený prostor, který zbytečně zabírají solární systémy, lze efektivněji využít pro instalaci fotovoltaiky.
Malá prostorová náročnost - na 0,36 m2 (stejně jako u VP18) je koncetrovaná komplexní technologie domu. Každé zastavěné místo v domě má svoji cenu.
Integrita - jednotlivé komponenty mohou přebírat své funkce a zastoupit se v případě potřeby. Výhodou integrovaného systému je i jedna správa celé technologie, jeden servis.

Cena:  (bez DPH)

Pro více informací volejte: +420 725 377 427