Menu

NILAN Compact

s možností chlazení

 

investiční VOUCHER - zvýhodněná cena

Rekuperační jednotka NILAN Compact je vlajkovou lodí produkce NILAN pro rodinné domy. Jednotka získala mnoho ocenění, je certifikovaná Passivhaus Institutem Darmstadt jako velmi úsporná jednotka vhodná i pro pasivní domy. Mezi největší úspěchy patří vítězství v prestižní mezinárodní soutěži o nejúspornější dům světa, kde již 2x byla byla součástí vybavení vítězného domu. I u nás první pasivní dům, který certifikovalo Centrum pasivního domu, byl osazen jednotkou NILAN Compact.

Jednotka zajišťuje komplexní služby pro rodinné domy: větrání s účinnou rekuperací, chlazení provozně zdarma při ohřevu vody, levný ohřev teplé vody. Jednotka samozřejmě chladí i po ohřátí vody v nádrži. Režim topení ani chlazení není omezen podobně jako u jednotek, které chladí a žádnou nádrž nemají (Gott, ESO TOP, VPL). Jednotka může být dovybavena i technologiemi pro vytápění. Stavebnicový systém umožňuje instalaci elektrokotle pro domy s malou spotřebou tepla a v případě potřeby rozšíření o tepelné čerpadlo.

Podívejte se, jak jednotka funguje.


WT - Možnost instalace přídavného trubkového výměníku do nádrže. Tento výměník umožňuje připojení krbové vložky, solárního systému a dalších externích zdrojů tepla. Zároveň je možné nápájení menšího topného okruhu přímo z nádrže
XL - Modely označené XL mají instalovány ventilátory o vyšším výkonu 500 m3/h. Tyto jednotky jsou určeny pro RD s větší obytnou plochou.
Polar - Integrovaný el. předehřev vzduchu (1200 W) s inteligentním CCDI-Systémem pro zabezpečení ekonomického zimního chodu pasivního výměníku.
Compact - 2x světový vítěz

Hodnocení

Levný ohřev vody - jednotka dokáže plně nahradit solární systém. Na rozdíl od solárního systému umožňuje chlazení, na které nespotřebovává další energii. Tento princip se ověřil i v soutěži o neúspornější dům světa. Ušetřený prostor, který zbytečně zabírají solární systémy, lze efektivněji využít pro instalaci fotovoltaiky.
Malá prostorová náročnost - na 0,54 m2 je koncetrovaná komplexní technologie domu. Každé zastavěné místo v domě má svoji cenu.
Integrita - jednotlivé komponenty mohou přebírat své funkce a zastoupit se v případě potřeby. Výhodou integrovaného systému je i jedna správa celé technologie, jeden servis. Nepotřebuje dva kompresory na stejnou činnost, má tak výrazně nižší spotřebu.
 

Cena:  (bez DPH)

Pro více informací volejte: +420 725 377 427