Menu
Zima

Zima (24.10.2018)

Nastavení jednotek na zimu

Doporučujeme základní nastavení změnit na TOPENÍ, používání režimu AUTO není ideální, neboť za určitých okolností může spustit bez ohledu na venkovní mráz chlazení. Pokud v domě je naistalován krb, krbová kamna, snadno dojde ke krátkodobému zvýšení teploty a to by byl povel pro jednotku v režimu AUTO, aby aktivovala chlazení. V zimě tedy nastavte zásadně režim TOPENÍ.
Intenzita větrání pro většinu domů stačí na stupni 1. Zvýšením větracího výkonu jednotka nebude více topit. To je bohužel častý uživatelský omyl. Výkon jednotky pro ohřev vzduchu je prakticky konstantní, zvýšením větracího výkonu bude jen více vzduchu o nižší teplotě, topný výkon se nezvýší. Přílišná intenzita zbytečného větrání navíc zapříčiní snížení vnitřní vlhkosti. Požadovaná teplota v místnosti by měla být nastavena výše, než je primární zdroj vytápění. Důvodem je, aby byl nejdříve zcela využit topný potenciál větrací jednotky a až následně spuštěn topný systém domu. To je důležitá informace, stává se totiž, že uživatelé ještě k jednotce aktivují primární otopný systém a následně se potýkají s vyšší teplotou v místnosti. Pokud je v jednotce Nilan integrovaný elektrokotel nebo tepelné čerpadlo pro vytápění, nastavuje se konkrétní požadovaná teplota a systém vše vyváží sám.
Nastavení teplé vody se nemění, hodnota KOMPRES v menu teplá voda cca 45-50 °C. Položka KOMP. MAX. zůstává nastavena na 80 °C. V případě potřeby lze zvýšit položku EL. OHŘEV na cca 30 °C. U jednotek Compact lze nastavit, aby voda byla současně ohřívána s přiváděným vzduchem nebo upřednostnit ohřev vody. Takové nastavení se provádí v servisním menu a je lepší požádat o telefonickou asistenci. Na naše techniky se můžete obrátit vždy, když byste měli nějaký specifický požadavek na nastavení. Příjemně vyvětraný a vyhřátý interiér je základem pro pohodový pocit bez ohledu na venkovní plískanice.

 
Podzim

2.10.2019

Podzim

Nastavení jednotek na podzim

Zima

24.10.2018

Zima

Nastavení jednotek na zimu

Léto

2.10.2019

Léto

Nastavení jednotek na léto