Navigace: Hlavní stránka / Řešení / Větrání


Větrání

Konečně si začíná čím dál více stavebníků uvědomovat, že moderní stavby se bez řízené ventilace neobejdou, že kompaktně uzavřené a dokonale utěsněné objekty  již není možné ekonomicky vyvětrat pouze okny a že instalací větrací jednotky lze účinně zamezit rosení oken a vzniku plísní. Navíc nemovitost s řízenou ventilací zvyšuje svoji hodnotu a jakékoliv následné dodělávání by se velmi prodražilo. Otázkou už tedy není, zda řízená ventilace s rekuperací do domu patří nebo nepatří – zásadnější je, jakou jednotku z nabídky vybrat.

Zásadním faktorem pro výběr ventilačního systému jsou většinou finance. Cena vzduchotechnických rozvodů je prakticky pro všechny jednotky stejná. O něco málo nákladnější jsou rozvody sloužící i pro chlazení, takové rozvody jsou více izolované a mají tak i menší ztráty během dopravy předehřívaného vzduchu v topném období a ochlazovaného v létě. Celkovou cenu tedy nejvíce ovlivní výběr samotné jednotky.

Nejlevnějším řešením je pořízení větrací jednotky s pouze pasivní rekuperací, která zajistí základní funkci – větrání (řada Nilan Comfort). Taková jednotka se prakticky nepodílí na vytápění (pomineme-li efekt rekuperace). Splní ventilační účel a cena pro běžný nízkoenergetický domek 4+1 o rozloze 120m2 nepřesahuje 50.000 Kč. Problémem však může být zajištění chodu jednotky v zimě. Zní to jako paradox, protože rekuperační jednotku si pořizujeme zejména na úsporné větrání v zimě. Bohužel čím bude jednotka s deskovým pasivním výměníkem kvalitnější a účinnější, tím dříve hrozí zamrznutí výměníku. Zamrzání může být už kolem teplot -3°C. Jsou různá řešení od vybudování zemních registrů, elektrické předehřevy až k tepelným trubicím. Vše ale zvyšuje vstupní investici a bez zajištění zimního chodu jednotka v zimě fungovat nebude. Rozhodneme-li se pro středně investičně nákladné řešení Nilan VPL 15, musíme počítat s částkou za jednotku kolem 80 tis. Kč. Co získáme? Získáme ekonomičtější a efektivnější větrací zařízení s aktivní rekuperací, ke které nepotřebujeme žádné předehřevy ani dohřevy vzduchu a letní chlazení. 

Více informací o větrání s rekuperací nebo prohlédnout rekuperační jednotky pro aktivní rekuperaci a pasivní rekuperaci.

O firmě

Nilan - vzorový pasivní dům

NILAN s.r.o. je výhradním zastoupením dánské společnosti Nilan pro Českou a Slovenskou republiku. Dodáváme vzduchotechnická zařízení pro rodinné domy i průmyslová zařízení. Společnost NILAN s.r.o. sídlí v Plzni, kde provozuje vzorový pasivní dům a zájemcům o vzduchotechniku je možné...

Více

Akce Nilan

Akce Nilan

REKLAMNÍ POUTAČ NILAN Máte-li zájem a možnost propagovat značku NILAN, odečteme z dodávky zařízení až 3.000 Kč za umístění reklamního poutače na Vašem pozemku. Podmínky si můžete dohodnout přímo s naším obchodním oddělením. ELEKTROKOTEL jen za 12.000 Kč Máte dům s velmi malou spotřebou...

Více

Poradna

Poradna

Rekuperací rozumíme zpětné získávání tepla při větrání, kdy odváděný vzduch z místnosti předává energii vzduchu, který je do místnosti přiváděn. Při větrání okny k rekuperaci prakticky nedochází a takové větrání je zcela neekonomické. Nechme tedy okna zavřená a porovnejme rekuperační systémy....

Více

Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám

Od 5.8.2013 jsou naše zařízení postupně registrována do seznamu výrobků v rámci projektu Nová zelená úsporám. V seznamu výrobků a technologií na Nová zelená úsporám naleznete nově další větrací jednotky NILAN VPL 15 (kód SVT: 4913), NILAN VPL 15 Top  (kód SVT: 5022) .


Více

Kontaktní informace

NILAN s.r.o.
Ve Višňovce 21, 326 00 Plzeň 
 

Konzultační centrum PRAHA
Bavorská 856/14, 155 00 Praha

 

Konzultační centrum PŘEROV
Dluhonská 1350/43,750 02 Přerov 

 

Tel: +420 724 444 747
Kontaktní formulář

© Všechna práva vyhrazena Nilan.cz - větrání s rekuperací

výroba webových stránek