Navigace: Hlavní stránka / Řešení / Ohřev teplé vody


Ohřev teplé vody

Pro moderní úsporný ohřev teplé vody nabízíme dvě základní varianty:

Aktivní rekuperace s nádrží pro ohřev teplé vody
Větrací jednotka s aktivní rekuperací

Bojler s tepelným
čerpadlem

Systém ohřevu vody pomocí aktivní rekuperace pracuje na shodném principu jako klasické tepelné čerpadlo vzduch - voda. Díky vysoké kvalitě jednotek Nilan se dosahuje COP vyšší než 3.

To znamená, že voda se ohřeje více jak
3 x levněji než elektrickým bojlerem.

Vzduchová tepelná čerpadla ochlazený vzduch vyfukují do volného prostoru a vyrobený chlad tak zůstane bez užitku. Vzduchotechnická jednotka s aktivní rekuperací dokáže ochlazený vzduch přivést do místností a tím zajistit chlazení zcela zdarma bez dalších provozních nákladů.

Tento fakt výrazně zlepšuje efektivitu ohřevu vody proti solárním systémům. Pro zjednodušení můžeme uvažovat, že solární systém v zimě (1 část roku) vodu neohřeje, budeme ji muset ohřívat placenou energií a naproti tomu zdarma zajistí ohřev teplé vody na jaře, v létě a na podzim (3 části roku). Poměr placeného ohřevu a ohřevu zdarma je tak 1:3 (přeneseně COP 3). Solární systém však není schopen dům ochladit a ušetřená energie se spotřebuje na chlazení. Paradoxně velké solární nádrže díky své tepelné ztrátě způsobují ještě zcela obrácený efekt a částečně i v létě dům ohřívají.

Ohřev vody pomocí bojleru s tepelným čerpadlem je alternativou levného ohřevu vody. Bojler dokáže pracovat s venkovním vzduchem až do teplot -10°C. Existují různé varianty zapojení. Bojler může využívat i část odpadního tepla z výfuku větrací jednotky s pasivní rekuperací a tak ohřívá vodu bez problémů i za větších mrazů.

Při modifikovaném zapojení se bojler s TČ může podílet i na chlazení objektu, ve kterém je umístěn.

Nádrže jednotek s aktivní rekuperací  a stejně tak bojlery s TČ dodáváme v různých provedení a je možné je propojit například s krbem nebo jiným zdrojem tepla.

více 

 Kam dále

O firmě

Nilan - vzorový pasivní dům

NILAN s.r.o. je výhradním zastoupením dánské společnosti Nilan pro Českou a Slovenskou republiku. Dodáváme vzduchotechnická zařízení pro rodinné domy i průmyslová zařízení. Společnost NILAN s.r.o. sídlí v Plzni, kde provozuje vzorový pasivní dům a zájemcům o vzduchotechniku je možné...

Více

Akce Nilan

Akce Nilan

REKLAMNÍ POUTAČ NILAN Máte-li zájem a možnost propagovat značku NILAN, odečteme z dodávky zařízení až 3.000 Kč za umístění reklamního poutače na Vašem pozemku. Podmínky si můžete dohodnout přímo s naším obchodním oddělením. ELEKTROKOTEL jen za 12.000 Kč Máte dům s velmi malou spotřebou...

Více

Poradna

Poradna

Rekuperací rozumíme zpětné získávání tepla při větrání, kdy odváděný vzduch z místnosti předává energii vzduchu, který je do místnosti přiváděn. Při větrání okny k rekuperaci prakticky nedochází a takové větrání je zcela neekonomické. Nechme tedy okna zavřená a porovnejme rekuperační systémy....

Více

Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám

Od 5.8.2013 jsou naše zařízení postupně registrována do seznamu výrobků v rámci projektu Nová zelená úsporám. V seznamu výrobků a technologií na Nová zelená úsporám naleznete nově další větrací jednotky NILAN VPL 15 (kód SVT: 4913), NILAN VPL 15 Top  (kód SVT: 5022) .


Více

Kontaktní informace

NILAN s.r.o.
Ve Višňovce 21, 326 00 Plzeň 
 

Konzultační centrum PRAHA
Bavorská 856/14, 155 00 Praha

 

Konzultační centrum PŘEROV
Dluhonská 1350/43,750 02 Přerov 

 

Tel: +420 724 444 747
Kontaktní formulář

© Všechna práva vyhrazena Nilan.cz - větrání s rekuperací

výroba webových stránek